Ансамбъл ARTE е участвал в престижни европейски фестивали като „Shubertiade Schwarzenberg” (Австрия) , “Akademia Musicale Chigiana“ (Италия) , „Encuentro de Musica y Academia de Santander” (Испания) , "Orpheus “ (Австрия) , “ISA Semmering” ( Австрия), “Festivals-del Quartetto-d’archi-Gropina” (Италия) и др. В последната година в неговия окончателен състав влизат цигуларите Росица Чопева, Филип Филипов и Кристина Хинова, както и виолистката Стефания Янкова и виолончелистката Марина Хинова. Роси е концертмайстор на камерен оркестър “Camerata Orphica”, събужда се с усмивка, обикновено закъснява, след което умира от срам. Ходи на театър често, защото там намира магия и букет от емоции, възможност да се откъсне от реалността.
Филип е водач на група втори цигулки в Симфоничния оркестър на Българското Национално Радио, все си повтаря, че трябва да свири и последно е гледал “То”. Най-големият актьор за него е Антъни Хопкинс и харесва режисьори като Джордж Лукас. Според него няма по-глупав филм от “Реджеп Иведик”, но много се е смял на “Mr. Been”. Планира да види последния епизод на “Междузвездни Войни”.
Криси е помощник-водач на група втори цигулки в Софийска филхармония, пада си по Йохан Себастиян Бах, смята за велик моментът, в който племенникът й за първи път ми й казва „Лала” (в превод “леля”), влиза в огъня, заради хората, които обича и й е дошло до гуша от апатията. Според нея, книгата на книгите е Библията, сега чете “Яж, моли се и обичай”, много й говорят за „Колене” на Росен Карамфилов, но е убедена, че най-добре пише Лев Толстой.
Стефи е водач на група виоли в Симфоничния оркестър на Българското Национално Радио, не казва на никого нещо, което не мисли, под леглото й има скривалище, пълно с всякакви джунджурии, за които стриктно се грижи дъщеря й Ния, докато ансамбълът репетира. Майка й често й казва, че е важен балансът между музицирането и почивката. Последната изложба, на която е била, е на Салвадор Дали във Виена, а любимите и художници са Пабло Пикасо и Салвадор Дали.
Раждат се като ансамбъл в Мадрид, но седем години по-късно вече са претърпели сериозни промени в състава си и от първооснователи остават сами цигуларката Росица Чопева и виолончелистката Марина Хинова. Дебютът им на софийска сцена е на 24 октомври в Камерна зала "България", където можеш да ги чуеш да се вихрят из дебрите на два струнни квартета - този в до минор № 4, оп.18 от Лудвиг ван Бетовен и друг във фа мажор от Морис Равел.
Освен като квартет, ще ги чуем и като квинтет в гвоздея на програмата, а именно Кларинетен квинтет в ла мажор KV 581 от Волфганг Амадеус Моцарт. Тук специален гост ще бъде именитият български кларинетист Борислав Йоцов, когото познаваме от многобройните му изпълнения и записи на произведения за кларинет и пиано, както и за кларинет и оркестър, много от които премиерни за България. Освен като кларинетист, Боби Йоцов владее и диригентската палка, с която концертира и записва, напътствайки Нов Симфоничен Оркестър, Русенска Опера, Бургаска Опера, Симфоничния оркестър на БНР. Музикантът е избран за „Музикант на годината” на БНР в категория „Активна творческа дейност” през 2004г., а през следващата година става носител на „Кристална лира” на Съюза на българските музиканти и танцови дейци като „Инструменталист на годината”.
Ансамбъл ARTE е участвал в престижни европейски фестивали като „Shubertiade Schwarzenberg” (Австрия) , “Akademia Musicale Chigiana“ (Италия) , „Encuentro de Musica y Academia de Santander” (Испания) , "Orpheus “ (Австрия) , “ISA Semmering” ( Австрия), “Festivals-del Quartetto-d’archi-Gropina” (Италия) и др. В последната година в неговия окончателен състав влизат цигуларите Росица Чопева, Филип Филипов и Кристина Хинова, както и виолистката Стефания Янкова и виолончелистката Марина Хинова.
Роси е концертмайстор на камерен оркестър “Camerata Orphica”, събужда се с усмивка, обикновено закъснява, след което умира от срам. Ходи на театър често, защото там намира магия и букет от емоции, възможност да се откъсне от реалността.
Горещо препоръчва "Хъшове", "Дон Жуан", "С любовта шега не бива", "Вечеря за тъпаци, а последно е гледала "Полет над кукувиче гнездо" на Сашо Морфов.
Филип е водач на група втори цигулки в Симфоничния оркестър на Българското Национално Радио, все си повтаря, че трябва да свири и последно е гледал “То”.
Най-големият актьор за него е Антъни Хопкинс и харесва режисьори като Джордж Лукас. Според него няма по-глупав филм от “Реджеп Иведик”, но много се е смял на “Mr. Been”. Планира да види последния епизод на “Междузвездни Войни”.
Криси е помощник-водач на група втори цигулки в Софийска филхармония, пада си по Йохан Себастиян Бах, смята за велик моментът, в който племенникът й за първи път ми й казва „Лала” (в превод “леля”), влиза в огъня, заради хората, които обича и й е дошло до гуша от апатията. Според нея, книгата на книгите е Библията, сега чете “Яж, моли се и обичай”, много й говорят за „Колене” на Росен Карамфилов, но е убедена, че най-добре пише Лев Толстой.
Стефи е водач на група виоли в Симфоничния оркестър на Българското Национално Радио, не казва на никого нещо, което не мисли, под леглото й има скривалище, пълно с всякакви джунджурии, за които стриктно се грижи дъщеря й Ния, докато ансамбълът репетира.
Майка й често й казва, че е важен балансът между музицирането и почивката. Последната изложба, на която е била, е на Салвадор Дали във Виена, а любимите и художници са Пабло Пикасо и Салвадор Дали.
Марина е помощник-концертмайстор на група виолончели в Симфоничния оркестър на Българското Национално Радио, иска да остарее като кралица, прави се на луда, когато и се качват на главата, скача на бой, когато някой не се е настроил и убива за кафе.
Любимият й композитор е Шостакович, а най-добрият концерт, на които е била тази година, е този на Светлин Русев и Франсоа Салк с Брамс - Концерт за цигулка и виолончело.
В София иска да дойдат Emerson quartet.