Войната на боговете 3D

icon
Sofialive.bg

Битките тук са наистина епични - не само че ни запращат във времената на древногръцките митове и легенди, но са хвърлени и доста усилия за компютърните ефекти. „Исках филмът да е сякаш ренесансова картина - нещо като микс от Караваджо и Боен клуб", разправяше режисьорът Тарсем Сингх и ние му повярвахме, защото още помним красивия и пипнат Падането (The Fall), който направи по сценария на нашия Йо-хо-хо и който снима на шест континента.

Само че Сингх този път ни подведе. Боен клуб въобще не видяхме, но поне Караваджо донякъде е налице - визията на филма е почти изцяло в неговите тъмни, тежки тонове. Костюмите също пълнят душата, особено този на Мики Рурк (самият той повече от зловещ), но нищо друго не ни хвана окото, а само едни голи ефекти не стигат.

Главният герой във Войната... е простосмъртният Тезей (Хенри Кавил от сериала Тюдорите), който единствен е в състояние да спаси човечеството от войнствения пълководец Хиперион (Мики Рурк). Проблемът е следният - Хиперион отдавна има зъб на всички останали, а и иска да освободи титаните от мрачната бездна Тартар. За целта му трябва някакъв вълшебен лък, кован лично от бога на войната Арес, който явно е в ръцете на простосмъртните. За съжаление обаче боговете не могат да се включат в сраженията, защото са дали обет да не се месят в хорските работи и големите залози отиват при Тезей.

с една дума
ТАРТАР. Според древногръцката митология това е най-прокълнатото място, по-мрачно и дълбоко от самия Ад. Там пращат издънилите се богове, там са и смъртните им врагове - титаните, а пазители са мощните хекатонхейри - трима великана с по сто ръце и петдесет глави.